Hvorfor blogger du? Personlig blogger jeg fordi jeg synes det er gøy å blogge Jeg liker å dele bilder av ulike motiver som jeg finner når jeg går turer, jeg liker å dele bilder av kattene mine, jeg liker å dele noen av diktene mine og jeg liker å skrive litt om min hverdag.
Jeg er også en person som er interessert og opptatt av ulike samfunnsspørsmål, men er litt tilbakeholden med å ta opp dette på min blogg. Etter hvert som årene har gått har jeg blitt litt redd for å ta opp slike samfunnsspørsmål. Jeg har personlig opplevd å få høre at slike innlegg provoserer, og jeg har personlig opplevd å få temmelig ufine kommentarer på blogginnlegg jeg har skrevet som har vært samfunnsaktuelt.
Til og med har jeg fått beskyldt for å være en mobber. Av den grunn så har jeg blitt mer forsiktig med å skrive blogginnlegg som er samfunnsaktuelt. Jeg vet at når jeg skriver et blogginnlegg som er samfunnsaktuelt må jeg regne med at jeg mottar forskjellige kommentarer av lesere som er uenige med meg. Det respekterer jeg, men jeg forventer at de som kommenterer kan skrive konstruktive og saklige kommentarer. Når jeg kommenterer til andre bloggere som skriver blogginnlegg som er samfunnsaktuell, så mener jeg selv at jeg skriver en konstruktiv saklig og konstruktiv kommentar.
Det er mange samfunnsspørsmål som interesserer meg, og som jeg kunne tenkt meg å skrive om, for jeg er en engasjert person som liker å holde meg oppdatert på det som skjer i samfunnet.
Akkurat nå velger jeg å dele mest mulig bilder som jeg tar eller bilder som jeg har tatt
Jeg som blogger følger fast med bloggene til bloggvennene mine, og jeg har flere faste bloggere som jeg følger og leser hver dag. Felles for de bloggerne er at de deler av seg selv og sitt liv på hver sin måte, de sprer positivitet, de sprer optimisme, de er kreative og lekne og de har godt humør. Felles for dem er at jeg blir superinspirert av alle sammen. Hver og en av mine bloggvenner gir så mye av selv
Mange av bloggerne har jeg fulgt med i flere år her inne på blogg.no, mens andre bloggere har jeg fått øynene opp for etter hvert som jeg har sett på blogglisten her inne. I juni var jeg også superheldig å få møte flere av bloggerne jeg følger, og for meg var det en kjempestor ære
Jeg ser på de bloggvenene jeg følger her inne som mine bloggvenner og bloggkollegaer, og jeg ser ikke på dem som konkurrenter. Tre av mine bloggvenner ligger blant topp 20. De har jobbet seriøst med bloggene sine for å komme dit hvor de er i dag, og alle 3 unner jeg av hele mitt hjerte til å være blant til topp 20 bloggerne De er over hodet ikke mine konkurrenter. Jeg ser på dem som gode bloggvenner. Det er fordi jeg ikke har en type blogg som gjør at jeg kommer blant topp 20. Jeg er personlig er fornøyd om jeg ligger blant topp 50.
Blogging for meg er en koselig hobby hvor jeg kan uttrykke meg skriftlig samt dele bilder som jeg tar. I tillegg er det superkoselig å ha kontakt med mine flotte bloggvenner som jeg setter stor pris på
Ønsker å vise dere et par bilder som jeg tok på min gåtur på lørdag 22.07.2023. Håper dere liker bildene mine
Synes blomstene Fjærknapp er så fine sommerblomster
Rødkløveren blomstrer fremdeles så fint her
Ikke noe kjekt å få ufine kommentarer eller rett og slett usaklige, men det sier vel mer om det den deg/oss. Synes du har en herlig blogg, og synes det er veldig flott du deler. Jeg deler også, på min måte, tror mat er mer personlig en man tenker i grunnen. Er helt enig i at å se på sine medbloggere som konkurrenter er helt meningsløst. Jeg er nok ikke så flink å følle andre blogger som deg, jeg blir så fort sliten av å lese, det har nok mye med dysleksien min å gjøre. Men jeg går alltid inn igjen på det som kommenterer hos meg(om det ikke glipper ut av hode for noe annet skjer”gullfisksyndrom
). Vær den du er, ekte og autentisk, det er det beste og enkleste 
Mors middag: Tusen takk for kjempefint innspill på blogginnlegget mitt
Det finnes dessverre bloggere som opplever ufine og usaklige kommentarer på bloggene sine hver eneste dag, og jeg synes uendelig synd på dem. Ja, det sier så mye om hvordan disse nettrollene er. De burde virkelig skamme seg
Tusen takk for det, og takk i like måte. Du har en superherlig blogg med inspirerende matoppskrifter
Det er forståelig at man blir sliten av å lese blogger. Jeg tar litt i rykk og napp jeg, for jeg har jo andre ting å gjøre på dagtid.
Det beste er å være seg selv, og det er da man er tro mot bloggleserne sine
Ønsker deg en superflink mandagskveld, og ei kjempefin og god uke

Purr, purr, og klem fra Toril og kattene
Vi blogger av samme grunn, ser jeg! Dele bilder og tekst med andre! Det er så koselig med alle bloggvennene, jeg ser dem heller ikke som konkurrenter akkurat! Følger mange fast – koser meg med det! Jeg har jo valgt å ikke ha en samfunnskritisk blogg – men for de som har det, så syns jeg det er ille med alle ufine og trollete kommentarer. Har man ikke noe konstruktivt eller hyggelig å si, så får man bare droppe det! Liker bloggen din
klem
Margrethe: Tusen takk for en koselig kommentar fra deg på blogginnlegget mitt
Jeg synes også at det er så koselig med alle bloggvennene, og det kunne aldri falle meg inn å se på dem som konkurrenter. Jeg storkoser meg når jeg leser oppdateringene til bloggvennene jeg følger, og blir så inspirert av dere alle sammen på hver deres måte
Jeg kommer nok ikke til å ha en samfunnskritisk blogg jeg heller, men kanskje ta opp noen enkle samfunnstema av og til.
Er så enig at det er forferdelig med alle de ufine og trollete kommentarene, og jeg tenker med grøss og gru på de som opplever ufine og trollete kommentarer på bloggen sin hver dag. Er helt enig. Har man ikke noe hyggelig å si så kan man la være.
Takk i like måte
Liker bloggen din jeg også 
Ønsker deg en superflink mandagskveld, og ei kjempefin og god uke

Purr, purr, og klem fra Toril og kattene
Fin gjeng her på blogg, alltid noen med ufine kommentarer/drittslenging her på blogg som andre steder i samfunnet dessverre. Det får vi bare heve oss over. Noen liker intriger, men de om det! De skal ikke få ødelegge vår opplevelse av å blogge, hva vi blogger om og hvilke kommentarer vi skriver til jhverandre. Vi er her for å bidra positivt, så får andre bare mene så mye de vil om det – hehe! Jeg liker både bloggen din Toril, deg som person (veldig glad for å få truffet deg på bloggtreffet vårt) og ikke minst alle de hyggelige kommentarene du legger igjen til våre medbloggere. Konstruktive tilbakemeldinger er alltid flott. Nyt kvelden flotte deg
Hverdagsmagi: Tusen takk for en kjempefin kommentar på blogginnlegget mitt
Jeg er så enig. Det er en superduper gjeng på blogg.no, og dessverre så er det stygge og ufine kommentarer som skjer som andre steder i samfunnet.
De bloggerne som liker intriger får vi bare begynne å overse. Som du sier er vi her for å bidra positiv. Sår man positiviet så får man positivitet tilbake, og det det det som er målet mitt med bloggen.
Tusen takk i like måte. Er kjempeglad for at jeg fikk møte deg på bloggtreffet, og at jeg har funnet den flotte bloggen din
Du også legger alltid igjen positive og hyggelige kommentarer
Ønsker deg en superflink mandagskveld, og ei kjempefin og god uke

Purr, purr, og klem fra Toril og kattene
Koselig å lese bloggen din, og hvorfor kan vi ikke være positive, hvis vi har lyst til det? Ser at DET har blitt feil også nå, fra noens synspunkt. Nei, vi fortsetter som før, blogger om det vi har lyst til og gir blaffen i dritt-kommentarer, for å si det rett ut. Barney på bloggen min er det heldigvis ganske trygt å skrive om, så kjører ganske «safe», jeg
Og kattene dine kan ingen bli sure av å høre om vel
Pensjonistgunna: Tusen takk for en kjempekoselig kommentar
Jeg er helt enig. Hvorfor kan man ikke være positive hvis vi har lyst til det. Sår man positivitet får man positivitet tilbake
Det betviles ikke at noen synes det blir feil. Jeg tror nok noen (få) toppbloggerne som ligger på toppen tenker mer konkurranse for hvordan de kan trekke lesere til bloggene sine.
Jeg kommer også til å fortsette som før, og gi blaffen hvis jeg får drittkommentarer.
Tidlig i min bloggperiode et par år etter jeg begynte å blogge var det en medblogger (som ikke blogger lengre) som rapporterte mine blogginnlegg når jeg delte bilder av kattene. Hun rapporterte det som spamming. Det ble avslått fra vedkommende som drev blogg.no den gangen.
Jeg ler bare jeg tenker på det i dag

Føler det trygt når jeg blogger som jeg gjør
Synes de er superkoselig å lese din blogg også
Ønsker deg en superflink mandagskveld, og ei kjempefin og god uke

Purr, purr, og klem fra Toril og kattene
Blogg er en morsom plattform å dele bilder og tanker på
Mette: Jeg er helt enig, og jeg blir så inspirert av alle dere som tar så utrolig supernydelige bilder
Trives kjempegodt på blogg.no jeg
Ønsker deg en superfin mandagskveld, og ei kjempefin og god uke

Purr, purr, og klem fra Toril og kattene